Instytut Badawczy Innowacyjno Rozwojowy

O nas

Instytut Badawczy Innowacyjno Rozwojowy BIOTOMED jest instytutem naukowo – badawczym. Zakres działania Instytutu związany jest
z biotechnologią, ochroną zdrowia oraz przemysłem farmaceutycznym.
W Instytucie pracuje ponad 10 osób, z czego większość, to pracownicy naukowi.

Misją Biotomed jest:
• prowadzenie innowacyjnych badań naukowych w zakresie biotechnologii oraz opracowywanie i wdrażanie nowych technologii
• budowanie obrazu i pozycji Instytutu w środowisku naukowym

Misję tę Instytut realizuje poprzez:
• prowadzenie prac badawczo – rozwojowych
• wdrażanie do produkcji opracowywanych innowacyjnych technologii
• działalność usługową na rzecz jednostek obcych

Instytut współpracuje zarówno z krajowymi jak i zagranicznymi jednostkami naukowymi oraz z innymi podmiotami z branży farmaceutyczno – medycznej.

Mikołaj Tomulewicz

Prezes Zarządu, Menager. Przez 20 lat doświadczenie zdobywał pracując w niemieckiej w firmie. Wizjoner, buduje od podstaw firmy biotechnologiczne tworzące innowacyjne produkty farmaceutyczne przeznaczone m.in. do gojenia się ran oraz suplementy diety. Pasjonat i popularyzator nauki. Interesuje się kosmosem. Lubi dobrą kuchnię i jazz.

Natalia Szymańska

mgr chemii, absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku - najmłodszy członek zespołu. Od kilku lat pracuje w naszym laboratorium, gdzie zajmuje się technikami chromatograficznymi oraz pracuje nad recepturami środków przyspieszających gojenie ran i kompozycjami suplementów diety. Jej pasją jest taniec. Uwielbia dobrą kuchnię i kocha psy.

Agnieszka Zakrzeska

dr n. med., fizjolog, nauczyciel akademicki. Od 20 lat prowadzi badania naukowe. Doświadczenie zdobywała pracując w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku oraz w Hamamtsu University School of Medicine (Japonia), a także stażach naukowych. Od kilku lat pracuje nad tworzeniem środków przyspieszających gojenie ran i kompozycji suplementów diety. Lubi dobrą książkę, kino i jazz. W wolnych chwilach gotuje dla przyjaciół.

Paweł Kitlas

mgr diagnostyki laboratoryjnej absolwent Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Akademii Medycznej w Białymstoku. Ukończył także policealne studium na kierunku Technik Farmaceutyczny. Od 15 lata pracownik naukowo-dydaktyczny w Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku. Członek Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych. W trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej związanej z chorobami neurodegeneracyjnymi, głównie chorobą Parkinsona. Od kilku lat pracuje nad wpływem substancji biologicznie aktywnych pozyskiwanych z roślin. Uwielbia jazdę na rowerze, turystykę i prace w ogrodzie.

Kontakt

INSTYTUT BADAWCZY INNOWACYJNO

ROZWOJOWY “BIOTOMED” Sp. z o.o.

NIP 542-333-22-49, REG. 38157105500000

15-875 Białystok, Krakowska 9

biotomed@wsmed.pl